Snažíme se, aby nás bylo ve firmě stále „akorát“. Přesto jsme už povyrostli tak, že se logicky dělíme na několik týmů. Výroba jede neustále. Ve výrobní hale, samozřejmě. Montážníci se starají o nové realizace, resp. servis. Jsou tedy v terénu. Designéři a obchodníci pečují o nové zakázky. A jsou tedy  buď u klienta, nebo… jinde mimo firmu.

Přemýšleli jsme, jak všechny tyto týmy propojit tak, aby v reálném čase všichni (nebo jen někteří!) věděli, co se děje. Nebo aby pracovník z týmu Á mohl (ihned nebo kdykoli později) využít informací od člena týmu BÉ i CÉ.

Před měsícem jsme pomalu nasadili Workplace. A udělali jsme dobře; chytl se!

Tento článek zveřejňujeme proto, že by se mohl hodit i jiným firmám; na velikosti ani oboru nezáleží.

Níže krátké ilustrační video, které potenciálním zájemcům o službu Workplace přiblíží, jak to celé funguje ve FOX fabrics.

Workplace v praxi

Jakmile se s klientem domluvíme na tom, jak by mohl jeho interiér vypadat, začnou ze skic vznikat vizualizace. Tyto ukládají designéři do skupiny Vizualizace.

Poté se okótované plány předají výrobě; z průběhu výroby vznikne mnoho fotografií, z nichž některé odesíláme zákazníkovi proto, aby věděl, jak jsme daleko a jak se dílo daří, ostatní ukládáme do archivu na firemní Google Drive.

Jakmile je výroba hotová, přebírá zakázku tým montážníků. Tito, mimo jiné, zakreslí případné doměrky, ofotí je a pošlou do skupiny Montáže. Výroba si je přebere, vyrobí a připraví vše na další montážní den.

Všichni vědí, co se aktuálně děje, všichni se také mohou k zakázce zpětně vrátit. Všechny příspěvky na Workplace lze komentovat i hodnotit. Tyto materiály také skvěle slouží pro tvorbu tzv. rekalkulací.

Naše skupiny/nástěnky

Mezi základní skupiny v naší firmě patří Montáže, JiMaRa, Vizualizace, Novinky a inspirace, Firma. Pokud pracujeme na časově delší zakázce, vytvoříme jí samostatnou skupinu. V této době jde například o pražskou prodejnu Le Premier (Černá růže).

Některé skupiny jsou otevřené, jiné uzavřené. Do některých mohou všichni, jiné jsou jen pro vybrané zaměstnance. Škálování a hraní si nemá limity. My jsme si Workplace postavili takto:

↑ Fotografie z montáží vč. požadavků na výrobu (například doměrky aj.)
↑ Skici a 3D vizualizace (realizované v minulosti, připravené do budoucna, ale i ty, které „neprošly“)
↑ Akce, narozeniny, oslavy, dovolené… prostě vše, co se nepracovních (ale s firmou souvisejících) témat týče
↑ Čistě firemní záležitosti, sdělení zaměstnancům, informace o chodu firmy ap.
↑ Nástěnka týkající se trendů v interiérovém designu, novinek v oblasti materiálů a konstrukcí
↑ Uzavřená skupina, do které má přístup jen vedení společnosti
↑ Větší zakázky si zasluhují vlastní nástěnku. Pro nejnovější prodejnu Le Premier v pražské obchodní pasáži Černá růže chytře čerpáme z minulých „LePre“ realizací (OC Chodov, Galerie Vaňkovka, AuPark Hradec Králové). A posunujeme ji na verzi 2.0

Něco navíc

Workplace, tedy Facebook pro firmy, nabízí také tzv. Work Chat. Jde o firemní Facebook Messenger; zaměstnanci si přes něj mohou psát, ale také volat. Bezvadnou funkcionalitou je například skupinový (video)hovor, napojení na aplikace třetích stran, spolupráce napříč firmami.

Workplace využívá „jen“ motor Facebooku; má samostatné aplikace pro iOS a Android, webová verze je od klasického Facebooku také striktně oddělena.

Workplace je nástroj, který podnikání jednoznačně prospívá. Pokud byste s nasazením chtěli pomoci, klidně se ozvěte. Když můžeme, pomůžeme.