Vnímáme Váš prostor

Představte si prázdný pokoj. Pod oknem topení, na zdech šedivé omítky. Ve dvou rozích elektrická zásuvka, ze stropu visí černý kabel. Představte si, že v tomto prozatím prázdném pokoji budete každou noc spát. Nebo každý den pracovat. A nebo třeba vařit. Partnerovi, dětem, přátelům.

Hlavou vám letí myšlenka co dát sem, kam umístit postel, stůl, dřez či židli. Zkoušíte udělat z prázdného místa takové, ve kterém se vám bude hezky spát, pohodlně pracovat či dobře vařit.

Občas narazíte na problém a řeknete si, že to a to asi nepůjde. Vymyslíte proto schůdnou variantu a pokračujete dál. Třeba zjistíte, že nabízená bílá se vám sice úplně nelíbí, ale nakonec je lepší než ta druhá možná, béžová.

A tuto písničku si budete možná notovat i u konferenčního stolku, který sice (a také) není zcela podle vašich představ… A tak dále.

Slevujete ze svých nároků, nápadů a ideí. Smiřujete se s tím, že váš sen nedosníte až do konce, že se budete muset probudit, vzít a použít to, co je.

Přitom jste na začátku opravdu moc chtěli z prázdného místa udělat takové, ve kterém by se vám hezky spalo, pohodlně pracovalo či dobře vařilo.

Ano, takto to většinou bývá.

Pojďme se však společně vrátit na začátek.

Představte si prázdný pokoj. Vejděte do něj znovu tak, jako dítě vchází na hřiště. Přivřete oči, zapojte fantazii a hned zkraje zapomeňte na to, že něco nejde, že něco není možné. Projděte zrcadlem a vymýšlejte dál. Opusťte zažitá klišé, nemyslete chvilku na fyzikální zákony. Máte to? Ano? To je dobře.

A teď to – a ještě mnohem víc – pojďme společně vytvořit. Víme, že to půjde.

Vnímáme váš prostor.

JiMaRa.