Ačkoliv jde o dispozičně stejné prostory, řešení a provedení je odlišné nejen na první pohled.

Kuchyň ve stylu Provence

Majitelé si přáli kuchyň ve francouzském stylu Provence. Přestože k provence patří mnohem velkorysejší prostor a ostrůvek nebo bar, s konceptem si designéři znamenitě poradili. Kromě Provence stylu bylo požadavkem majitelů vymyslet alternativu spížky, jejíž původní místo nahradil panel s vestavnými spotřebiči a úložným prostorem.

Designéři přišli s řešením vestavné kuchyňské kredence s mělčí hloubkou, policemi a zásuvkami. Kredenc je umístěna naproti lince, čímž se značně zvýšil komfort při vaření. Prostoru kuchyně dominuje světlá barva, která jej výrazně opticky zvětšila.

Kuchyňská linka je vyrobena z lamina v imitaci běleného dřeva. Deska je z tzv. postformingu v imitaci kamene a skleněný obklad s fototapetou v imitaci pytloviny je použit i v otevřené časti kredence. Granitový dřez v imitaci porcelánu, baterie z leštěného kovu, porcelánové úchytky skříněk a renovovaný stůl a židle s jemnou patinou podtrhují zvolený provence styl.

Opomenuty však nebyly ani ostatní bytové doplňky, jako dózy, věšáky ap. Z kuchyně vedou vstupní dveře do koupelny. Aby však dveře nenarušovaly jednotnost prostoru, jsou navrženy včetně obložek ve stylu dvířek od skříňky. Klika byla nahrazena porcelánovou úchytkou a vstup do koupelny tak dostal zcela jiný ráz.

Kuchyň ve stylu 21. století

Pojetí kuchyňské linky je v moderním jednoduchém stylu. Prostoru dominuje malba výrazně červené barvy; ta místnost značně oživila a zdůraznila základní prvky. V červené barvě byly záměrně zvoleny i židle, které i díky svému tvaru odlehčují kompaktnost kuchyně.

Dvířka kuchyňské linky jsou v bílé barvě ve vysokém lesku, stejně jako dvířka od spížky, vestavné lednice a vstupních dveří do koupelny. Design kuchyňské linky doplňuje bílý granitový dřez a zabudované zásuvky v obkladech. Pracovní deska, obklady a části panelu se spotřebiči jsou z Postformingu v imitaci ořechového dřeva.

Ve stejném dekoru je také jídelní stůl, jehož konstrukce je z hliníku a deska z HPL laminátu. I z této kuchyně vede vstup do koupelny. Pro zachování designu prostoru jsou koupelnové dveře včetně obložek navrženy jako dvířka skříňky, včetně kliky, jež byla nahrazena klasickou úchytkou.

Díky tomuto řešení dveře nevyčnívají z prostoru, neomezují komfort v používání ani nenarušují koncept kuchyně. Vedle vstupu do koupelny je panel s plně vestavnými spotřebiči. Kuchyňská linka je i přes omezený prostor velice komfortní a 100% funkční.