Proměna aneb Víkendový domácí úkol v ložnici

V únoru se na nás obrátil manželský pár s prosbou o pomoc. V brzké době přivedou na svět potomka a této situaci chtějí uzpůsobit i ložnici. Potřebují více úložného prostoru. A také vyřešit umístění přebalovacího pultu.

JiMaRa proměna ložnice přebalovací stůl a skříně
Původní stav: Běžné šatní skříně umístěné oproti manželské posteli. V pravé části místnosti (stejně jako nad korpusy) je spousta nevyužitého prostoru.

Načrtli jsme řešení a… domluvili se. Korpusy jsme připravili tak, aby je bylo možné podsadit novým soklem s několika opravdu hlubokými zásuvkami s tvrdšími samodotahovacími pojezdy. I proto, aby batole nemělo možnost/sílu je později samo otevřít.

JiMaRa proměna ložnice přebalovací stůl a skříně
Po proměně: Nevyužitý prostor jsme zužitkovali na sto procent. Původní skříně jsme podsadili praktickým soklem a sestavu doplnili o přebalovací pult.

Přebalovací pult jsme mj. konstruovali tak, aby v moment, kdy již nebude potřeba, bylo možné desku vyjmout a komodu využít jiným (standardním) způsobem. Zásuvky v komodě jsme rozdělili na několik samostatných sektorů. Část pro oblečky, pleny, kosmetiku a další věci, které musí být po ruce.

JiMaRa proměna ložnice přebalovací stůl a skříně
Přebalovací prostor jsme doplnili o praktickou polici. Hloubku jsme samozřejmě volili tak, aby nebránila volnému a bezpečnému pohybu.

I tento domácí úkol jasně ilustruje výhody interiérového nábytku na míru. Jsme rádi, že jsme mohli vyjít rozrůstající se rodině vstříc. A mimochodem: Přebalovací kout doporučujeme zpestřit omyvatelnou (!) tapetou. Jeden nikdy neví, že?